فرصت استثنایی استاد احمدی برای کنکوری ها

فرصت استثنایی استاد احمدی برای کنکوری ها

امروز هم مثل روزای دیگه مساله ای رو میخوام با شما در میان بگذارم که اهمیت زیادی در این روزها وحتی برای موفقیت در کنکور رو به خودش اختصاص داده…

بله درست حدس زدین…

همانطور که میدونید اسفندماه رو به انتها هست و کم کم به ایام نوروز نزدیک میشویم. هرکس شور و شوق و جنبش مخصوص به خود را دنبال میکند و عده‌ای شور و شوق دید و بازدید و مسافرت رفتن را دارند؛ اما در این میان تعدادی نیز به فکر برنامه‌ریزی برای استفاده ی هرچه بهتر از این ایام و دوران پیش رو هستند.

کسانی که کنکوری هستند امسال نباید عید و مفاهیم این چنینی برای آن‌ها در الویت باشد ؛ چرا که یکی از بهترین فرصتهای موجود برای سبقت گرفتن از رقیبان، ایام طلایی نوروز است.

در ابتدا این مساله را به خود بقبولانید که باید بهترین استفاده را از این فرصت استثنایی بکنید. اقدام برای برنامه‌ریزی در این دوران مهمترین کاری است که پیش رو دارید. برنامه‌ی خود را طوری تنظیم کنید تا بتوانید از تمام ساعات پرت و بی هدف نوروز بهترین استفاده‌ را داشته باشید.

مهم ترین نکته ای که در این برنامه باید در نظر داشته باشید مرور مباحث درسی خوانده شده و پس از آن اقدام برای خواندن مطالب درسی جدید میباشد. دروس نیم سال اول و پیش دانشگاهی را در این ایام دوره کنید و سپس به خواندن دروس جدید تر اقدام کنید.

در واقع دانش‌آموزان برتر و موفق زمانی دروس را مطالعه میکنند که دیگران نمی‌خوانند و دوران عید یکی از بهترین فرصت‌هایی است که تعدادی از داوطلبان دست از درس خواندن می‌کشند و خود را مشغول کارهای بیهوده و و گذراندن بی هدف فرصت ها می‌کنند؛ اما اهمیت دوران طلایی داوطلبان کنکور ملموس تر و بیشتر میباشد. عده‌ای دچار استرس و عده‌ای خسته و برخی هم دچار آشفتگی و سردرگمی و از همه بدتر ناامیدی می‌شوند. کسانی در این مسیر پیروز میشوند که بر استرس خود غلبه کرده و این دوران را با برنامه‌ریزی درست و هدفمند به سر ببرند.

دوران نوروز چه کار کنیم؟ مباحث نیم‌سال اول را مرور کنیم؟ مباحث نیم‌سال دوم را بیش‌تر بخوانیم یا درس‌های پایه را بخوانیم؟

ایام نوروز بهترین فرصت برای جمع‌بندی و جبران نقاط ضعف و عقب‌ماندگی‌هاست. می‌توانیدمقداری از زمان خود را برای مرور کردن صرف کنید که با کتاب‌های جمع‌بندی موجود در بازار ، و همینطور تست‌هایی که خودتان مشخص کرده ایدو همچنین خواندن خلاصه‌‌نویسی‌ها قابل انجام است و قسمتی از زمان خود را صرف جبران ضعف‌ها و دروس باقی مانده نمایید. البته توصیه میکنم که نقاط ضعف خود را به سه دسته تقسیم کنید؛ اول آن‌هایی که تمرین زیادی در آن‌ها نداشته‌اید. دوم مباحثی که تاکنون وقت نکرده‌اید بخوانید و سوم مباحثی که متوجه نمی‌شوید و یاد نمی‌گیرید. با توجه به وقتی که دارید برای مورد اول و دوم برنامه‌ریزی کنید.

با توجه به مسایل عنوان شده و اهمیت این موضوع کنکوری های عزیز باید سعی کنند که از همین حالا برنامه ی مشخصی برای فرصت طلایی پیش رو در نظر بگیرند و با ایمان و اتکا به نفس خود از رقبا پیشی گرفته و در این آزمون سرنوشت ساز موفقیت کسب کنند.

استاد احمدی مدرس و مشاور برتر کنکور
برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره‌های
۴۰ ۹۶ ۴۰ ۶۶ – ۰۲۱
۳۸۸۹ ۷۵۲ ۰۹۱۲
۰۹۱۲۸۳۷۵۷۴۷
تماس بگیرید

Write a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس تلفنی